«В рамках програми Формування у молоді толерантного ставлення до віл-інфікованих ми завітали до Катюжанського вищого професійного училища.
Виховання в молоді толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних людей, популяризація здорового способу життя серед юного покоління, відповідального ставлення до свого здоров’я та життя, залучення широкого кола молоді до проблеми поширення ВІЛ.
Нажаль ставлення до цих людей у суспільстві далеке від толерантного. Багато хто боїться спілкуватися з хворими на СНІД. А на побутовому рівні нерідко можна почути не лише про страх, але й про почуття огиди і навіть ненависті до них. Згідно з соціологічними опитуваннями, 35 відсотків українців вважають, що хворі на СНІД мають бути ізольованими від суспільства. І вже відомі випадки, коли людину засуджували до позбавлення волі за те, що вона не інформувала медпрацівників про свій ВІЛ-позитивний статус, хоча жодним законом це і не вимагається. А не говорить про своє захворювання інфікована людина насамперед тому, що боїться, що ставлення до неї після цього зміниться на гірше. І побоювання ці не безпідставні.
На усвідомлюваному рівні більшість опитаних говорять про свої співпереживання, готовність допомогти хворим на СНІД. Але от на рівні підсвідомих поведінкових установок і стереотипів про толерантність говорити важко. можна зробити висновок, що наше суспільство поки що не готове прийняти своїх ВІЛ-позитивних членів на рівних. Протидіяти їм можуть лише знання, просвіта, виховання толерантності змалечку. А головне – створення більш гуманного і толерантного суспільства. Багато для подолання упереджень і формування толерантного ставлення до людей з ВІЛ/СНІД роблять різноманітні громадські організації. Останніми роками в Україні активно проводилася широкомасштабна соціальна реклама. В ній відомі люди намагалися пояснити, що ВІЛ-інфіковані теж можуть бути повноцінними членами суспільства і не треба боятися спілкуватися з ними.